MANTAR BARİYERLER montaj edilirken ilk önce yer belirlemesi yapılır. ölçüm çizimden sonra yer beton yada asfaltsa yer kesim makinesi yada benzer bir aletle yer kesilir.
MANTAR BARİYER yeri belirlenip kesildikten sonra kırım işlemine geçilir. bu Mantar bariyerin grubuna göre ve yere baglı olarak kırıcı kepçe yada hilti vasıtasıyla gerçekleşir.
MANTAR BARİYER yeri kırım işlemi bittikten sonra kazım işlemine geçilir. mantar bariyerin yerini kazarken yine yere ve grup sayısına göre kepce yada kürekle kazım gerçeklestirilir.
MANTAR BARİYER yeri kazıldıktan sonra mantar bariyer dubaları kazılan kuyunun içine konur. yerleri belirlendikten sonra teraziye alınır. hortumlar pimas, korge boru , yada başka bir borudan geçirilerek baglantıları yapılır. Mantar bariyerin hidrolik hortumları baglandıktan sonra mantar bariyer dubalarının tekrar terazisine bakılarak oynamıyacak şekilde sabitlenir.
HİDROLİK MANTAR BARİYERLER terazisine bakılıp sabitlendikten sonra betonlama işlemine geçilir. beton yapılırken yine mantar bariyerin kaçlı grup olduguna bakılarak elle yada mikser yardımıyla beton atılır.
MANTAR BARİYERE beton atılırken beton seviyesi yola asfalt,tas, yad benzeri bir nesneyle dosenecekce betonun seviyesi ona göre ayarlanmalıdır. Örneğin 1, resimdeki mantar bariyerde kaldırım taşı döşenecegi için  beton asagıda bırakılmıştır. 2, resimde beton atılan kısma bir şey gemiyeceginden beton yola sıfır olarak atılmıştır. 3. resimdeki mantar bariyerde yol seviyesinden biraz yüksek yapılıp betonda aynı şekilde yüksek atılmıştır. yola asfalt atılacagı için tercih edilmiştir.
MANTAR BARİYER LER MONTAJ EDİİLDİKTEN SONRA GÜVENLİK EKİPMANLARI VARSA LOOP , FOTOSEL  GİBİ ONLARDA BAGLANDIKTAN SONRA ÇALIŞTIRILIP TESLİM EDİLİRLER

MANTAR BARİYER MONTAJ RESİMLERİ
GUNCELLEME : 19,09,2017


WYSIWYG Web Builder